Rok 2009 - Galeria Sztuki Bałysówka

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia
 
 


Rok 2009


 
 
 
23 październik - 22 listopad
 
 
Wystawa Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem im. Kenara 
 
 
 
 
 
 
16 maj

 
 
Uroczyste otwarcie Galerii Sztuki Bałysówka
Wystawa - DOPÓKI JESTEŚMY


 
 

      Jak widzicie nie byliśmy osamotnieni gdy nadszedł zapowiadany 16 maj o godzinie 16. Z ogromną radością i wzruszeniem powitaliśmy rodzinę Wincentego Bałysa, która niemal w komplecie przyjechała z różnych stron świata. Niezwykle miłą niespodziankę zrobił nam Uczeń i przyjaciel Wincentego Bałysa Karol Pustelnik, który nie tylko przybył osobiście na wernisaż, ale również przekazał na wystawę do naszej galerii dwa swoje obrazy. Zostały one wyeksponowane na honorowym miejscu. 
      Wójt i gospodarz naszej gminy Pan Adam Kręcioch w towarzystwie przedstawicieli władz powiatu i sołtysa Tomic oficjalnie odsłaniając tablicę z nazwą otworzył dla wszystkich wrażliwych na sztukę ten nowy przybytek. Ogromne duchowe wsparcie otrzymaliśmy od Państwa Suknarowskich, prof. Kotlarczyka i Pani Marty Burghardt autorki książki zatytułowanej „Nieznany przyjaciel Karola Wojtyły”, opisującej przyjaźń Wincentego Bałysa z późniejszym papieżem. 
      Największą radością napełniła nas tak liczna reprezentacja mieszkańców Tomic wśród których nie zabrakło artystów którzy zdecydowali się wystawić swoje prace jak i tych którzy decyzję tą odłożyli na później. Wszystkim wymienionym jak również tym którym los „Bałysówki" nie jest obojętny pragniemy serdecznie podziękować.

 
 
 
Podziękowania na otwarcie Galerii
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego